Egiptuse loomaaias näidati sebrade pähe hoopis värvitud eesleid

 (1)
Egiptuse loomaaias näidati sebrade pähe hoopis värvitud eesleid
Kuvatõmmis / Youtube

Sebrad on tuntud oma nõudliku ja keerulise iseloomu poolest ning seega on mõistetav, miks loomaaiad parema meelega väldiksid nendega tegelemist. Samas on sebrad väga ilusad loomad ning loomaaia jaoks on nad kindlasti üheks oluliseks tõmbenumbriks. Just seetõttu soovitakse neid ikkagi oma asukate sekka. Sebra raske iseloom ei saa siiski olla vabanduseks Egiptuse loomapargis tehtud vimkale. Nimelt tutvustati seal sebrade pähe hoopis triibuliseks värvitud eesleid.

Selle triki avalikustas naerukrampidesse sattunud Kairo tudeng Mahmoud A. Sarhan, kes külastas Egiptuse pealinnas asuvat loomaparki. Pargis jalutades kohtas ta kahte hobuslast, kes siiski ei olnud kindlasti sildil nimetatud loomad. Noor tudeng postitas fotod ja video sotsiaalmeediasse, misjärel hakkas uudis välgukiirusel levima.

Petulooga tegelema asunud ajakirjanikud on saanud loomaarstidelt kindla vastuse, et kindlasti ei ole tegemist sebradega, sest nende loomade triibud ei sarnane ühegi kolme sebraliigi omadega. Kõige naljakam on loo juures muidugi see, et nende loomade triibud hakkasid kuumuse käes laiali valguma, mis päris sebradega kunagi ei juhtu.

Sellegi üle ei ole tarvis kaua mõelda, mis kabjalised on päriselt halva maskeeringu taga peidus. Pikad teravatipulised kõrvad ja hele koon reedavad kohe looma tõelise liigi – päris kindlasti on tegemist hoopis eesliga. Loomapargi juhataja väidab ajakirjanike küsimise peale aga raudkindlalt, et puuris elavad päris sebrad.

Seotud lood:

Sebrad ja eeslid on tõesti piisavalt sarnased, et saavad omavahel paarituda ja järglaseidki saada. Sebra ja eesli paaritumisel sündinud hübriide nimetatakse sebroidideks, kes pärivad sebra vanemalt oma triibud ning eesel vanemalt rahulikuma iseloomu.

Allikas: iflscience.com