Elistvere loomapargi suveööde eriprogramm: huvilised saavad ka tänavu ööpimeduses metsloomi uudistada


Elistvere loomapargi suveööde eriprogramm: huvilised saavad ka tänavu ööpimeduses metsloomi uudistada
Põder Tuule Foto: Elistvere loomapark

Selle nädala kolmapäevast kuni pühapäevani ehk 1.-5. juulini on külastajatele erandlikult kuni südaööni avatud Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) Elistvere loomapark Jõgevamaal, kus näeb teise loomade seas ka Eesti metsade kiskjaid — ilvest ja karu.

RMK Elistvere loomapargi majandusjuhi Sirje Sauli sõnul sobib kätte jõudnud suvesoe ja puhkuste aeg hästi selleks, et valgetel suveöödel loomade öiseid tegemisi uudistada. “Eks loomad muutu vastu ööd ikka aktiivsemaks, hääled pimeduses võimenduvad ja nii on elamus suveöisest loomapargist hoopis teistsugune kui muidu,” sõnas Saul.

Loomapargis saab võimalikult looduslikus keskkonnas näha euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, halljänest ja faasanit. Siseruumides võib tutvuda näriliste ekspositsiooniga.

Vastsündinud loomalastest elavad Elistveres praegu kaks metsseapõrsast, aga valitseva seakatkuohu tõttu külastajaid nende ligi kahjuks lasta ei saa. „Uute asukatena toimetavad meie juures ka kolm noort ja rõõmsat nugist, kellega kindlasti tasub tutvust teha,” lisas Saul.

RMK Elistvere loomapark asub RMK Tartu-Jõgeva puhkealal Elistveres, Jõgevamaal. Loomapark on avatud iga päev, juunist augustini on tavapärased lahtiolekuajad kl 10-20. Sissepääs loomaparki lõpeb pool tundi enne pargi sulgemist. Suveööl kehtivad tavalised piletihinnad.

Eelmisel aastal külastas Elistvere loomaparki kokku üle 55 000 inimese.