Elva vallast puu külge seotuna leitud koera omanikku väärteo toimepanemises ei kahtlustata

 (1)
Elva vallast puu külge seotuna leitud koera omanikku väärteo toimepanemises ei kahtlustata
Foto: Tartu Koduta Loomade Varjupaik

24. oktoobril leidsid tähelepanelikud inimesed Elva vallas Mäeselja külas metsast rihmaga puu külge seotud vigastatud koera. Kuna tema olukord oli nii tõsine, viis Tartu Koduta Loomade varjupaik koera koheselt loomakliinikusse, kus selgus, et koera oli tulistatud. Politsei alustas juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust.

Loe juhtunu kohta lähemalt SIIT.

"Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Mariken Arro sõnul on juhtunu asjaolude selgitamiseks alustatud kriminaalmenetlust," kirjutab prokuratuur oma Facebooki lehel. „Koera omanik on praeguseks tuvastatud ja teda ennast ei ole alust kahtlustada koera julmas kohtlemises. Looma suhtes lubamatu teo toimepanemine ei ole aktsepteeritav ja prokuratuur ning politsei suhtuvad juhtunu asjaolude väljaselgitamisesse täie tõsidusega,“ ütles Arro. „Kui kellelgi on juhtunu osas vihjeid või informatsiooni, siis aitab see oluliselt kaasa võimaliku süüdlase leidmisele,“ lisas prokurör.

Leitud koer on äärmiselt sõbraliku iseloomuga. Tal on poolpika karv ja tema vanuseks arvatakse olevat umbkaudu 5-6 aastat. Koer viibib Tartu Koduta Loomade varjupaiga hoole all.

Seotud lood:

Kui sinul või mõnel sinu tuttaval on juhtunu kohta informatsiooni, siis palub politsei sellest teatada uurija e-posti aadressil eve.nommik@politsei.ee või telefoninumbril 7308773.