Euroopa loomakaitsjad ja eurosaadikud tähistasid loomakaitse ajaloo edukamat kodanikualgatust – 1,6 miljonit allkirja loomade heaks!

 (2)
Euroopa loomakaitsjad ja eurosaadikud tähistasid loomakaitse ajaloo edukamat kodanikualgatust – 1,6 miljonit allkirja loomade heaks!
Vabadusse hüppav sigaFoto: MTÜ Loomus

Eile tulid Brüsselis kokku Euroopa loomakaitseorganisatsioonid, sh loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Euroopa Parlamendi saadikud ja Euroopa Liidu kodanikud, et tähistada ajaloolise kodanikualgatuse “Lõpp puuriajale!” edukat tulemust ja saata tugev sõnum Euroopa Komisjonile ning Euroopa Nõukogule. Kodanikualgatus, mis nõuab puuride kaotamist põllumajandusest, kogus aastaga 1 617 405 allkirja.

Schumani ringteel toimuva piduliku ürituse keskmes oli 10-meetrine skulptuur vabadusse hüppavast seast. Suurel ekraanil näidati videoid ja kõnesid. Bänner sõnumiga “Loomade nimel – lõpetage puuride ajastu” paigaldati Schumani ringteele nii, et see paistis kõikidesse ümberkaudsetesse majadesse ja jalakäijatele ringteel.

“Täna tähistame rekordilist saavutust. Üle 1,6 miljoni Euroopa Liidu kodaniku on kinnitanud, et nad soovivad puurivaba põllumajandust. Koostöös teiste europarlamendi saadikutega soovime, et Euroopa Komisjon lõpetaks kodanike ingoreerimise ja keelustaks puurid põllumajanduses,” ütles Euroopa Parlamendi saadik ja Euroopa Parlamendi loomade heaolu ja kaitsmise intergrupi asepresident Eleonora Evi.

“Loomus on seisukohal, et loomi ei tohi ekspluateerida, ja toetab läbimõeldud rahvusvahelisi kampaaniaid, mis nõuavad loomade heaolu parandamist,” kinnitas Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Puuride kaotamine põllumajandusest on samm õiglasema tuleviku suunas.”

Seotud lood:

Et koguda rekordarv allkirju, tegid tihedat koostööd enam kui 170 riigi loomakaitseühingud. Euroopa kodanikualgatus “Lõpp puuriajale!” lõppes 11. septembril kell 23:59 ja kogus aasta jooksul enam kui 1,6 miljonit allkirja, sealhulgas 8819 allkirja Eestist. Kodanikualgatuse eesmärk on lõpetada farmiloomade puuris pidamine kogu mandril. ELis on puuridesse vangistatud üle 300 miljoni sea, kana, jänese, pardi ja vasika.