FOTO | Aron tegi pahandust, mille tulemusena tekkis jääkarude polaariumi klaasi suur mõra

 (10)
Tallinna loomaaia jääkarumaailma avamine
Tallinna loomaaia jääkarumaailma avamineFoto: Karli Saul

Laupäeva hommikul hullas ja madistas jääkaru Aron rõõmsalt pea 20 kilogrammi kaaluva palliga, mille ta suure hooga vastu polaariumi klaasi veeretas. Selle tagajärjel tekkis klaasi mõra. Jääkarud Aron ja Friida on Aroni pahanduse pärast sunnitud hetkel siseruumides viibima, kuni klaasi parandamiseks lahendus leitakse.

Loomaaed asus laupäeval klaasi tekkinud mõra põhjuseid uurima ja praeguseks on selgunud, et mõrad tekkisid klaasi pärast seda, kui karupoeg Aron laupäeva hommikul umbkaudu 20-kilogrammise palli suure hooga vastu klaasi veeretas. Kuna tegemist on 2-kordse turvaklaasiga, tekkisid mõrad vaid ühele klaasikihile ja teine kiht jäi terveks. Inimestele ega jääkarudele see Aroni äpardus ohtlikku olukorda ei tekitanud, kuid hetkel viibivad Friida ja Aron maksimaalse ohutuse tagamiseks siiski siseruumides.

Klaasi tekkinud mõra. Foto: Tallinna loomaaed

Loomaaed uurib võimalusi mõranenud klaasi vahetamiseks. Klaas kaetakse esimesel võimalusel ajutiste vahenditega, et jääkarud taas õue lasta. Hetkel laiutab aga isakaru Nord üksinda polaariumi õuealadel.