FOTO | Pärnumaal rööviti päise päeva ajal koduhoovist koer

 (3)
Leidjale kopsakas vaevatasu!
FOTO | Pärnumaal rööviti päise päeva ajal koduhoovist koer
Vigri kõige tugevam tundemärk on kaks valget täppi ninakoonul.Erakogu

Facebookis läks täna õhtupoolikul ringlema abipalvepostitus, kus murelik lugeja teatab, kuidas tema koduhoovis Pärnumaal Häädemeeste vallas käisid vargad. Kütusele ja tehnikale lisaks viidi minema nende armas pereliige, eesti hagijas Vigri.

„Politsei käis ja arvas, et tegemist on tellimustööga ja teised asjad jäid niisama ette,” kirjutab Teele postituses. Seejuures kutsub ta üles kõiki, kes näevad kas kuulutust või kelle naabrimehe aeda tekib ootamatult hagijas, neile sellest teada andma. „Kütuse ja tehnika võite endale jätta ja kui vaja, võime kütust juurde anda, aga palun tooge meie pereliige tagasi,” palub koeraomanik kurvalt. Kommentaarides on ka juba küsitud, ega koer jooksu pannud, aga seda Teele ei usu. „Isa läks merele ja pani koera selleks ajaks ketti, kuna jahihooaeg. Traksid olid keti kõrval ja trakse ta üksinda ära ei saa,” põhjendab ta.

Teele lubab, et koera leidjale või vihje eest, mis viib koera leidmiseni, on kopsakas vaevatasu. Ühtlasi rõhutatakse, et kui nad koera tagasi saavad, minnakse sõpradena laiali ja kaebust ei esitata.

PS! Koera kõige tugevam tundemärk on kaks valget täppi ninakoonul (näha ka pildil).