FOTO: Võrumaal sattusid kaks sõiduteele jooksnud koera otsejoones operatsioonilauale


FOTO: Võrumaal sattusid kaks sõiduteele jooksnud koera otsejoones operatsioonilauale
Facebook / Lõuna prefektuur

Lõuna prefektuur kajastas oma Facebooki leheküljel Võrumaal juhtunud avariid, kus kaks sõiduteele jooksnud koera said autolt löögi, vigastasid käppi ning viidi otsejoones operatsioonile.

Postituses kutsutakse maapiirkonnas elavaid loomaomanikke ettevaatlikkusele – olgugi et maal on sageli tavapärane, et koerad ei ole aias või ketis kinni, vaid saavad vabalt liikuda, ei saa tegelikult loomi niimoodi usaldada. "Koerad käivad kodust kilomeetrite kaugusel, eriti koos teiste koertega. Nad võivad hirmutada või isegi rünnata teisi inimesi ja loomi. Kahjuks võivad nad sattuda õnnetusse, näiteks jääda auto alla, nagu ka sedapuhku juhtus," tõdeb Lõuna prefektuur.

Ühtlasi antakse kaasa soovitused, kuidas selliseid õnnetusi edaspidi ära hoida. "Et vältida olukorda, kus plehku pannud lemmik teistele või endale kahju teeb, tasub investeerida aedadesse ja loomadel pidevalt silm peal hoida. Võttes endale koera näol sõbra, võtate vastutuse, et loomake oleks kaitstud ning ka teised oleks tema eest vajadusel kaitstud," paneb Lõuna prefektuur loomaomanikele südamele, et õnnetuste eest ei ole keegi kaitstud.