FOTOD: inimeste juurde tuli abi otsima kährik, kellel oli klaaspurgi rõngas ümber kaela

 (8)
FOTOD: inimeste juurde tuli abi otsima kährik, kellel oli klaaspurgi rõngas ümber kaela
Klaaspurgi rõnga eemaldamine Foto: Meelis Laid

Tallinna lähedal Jüri kandis tuli inimasustuse ligidusse kurnatud kährik, kelle kaela ümber oli klaaspurgi rõngas. Öösel püüdsid Jüri jahimehed kähriku võrguga kinni, eemaldasid looma kaelast rõnga ja lasid ta tagasi loodusesse.

Päästmisoperatsioonist osa võtnud Meelis Laidi sõnul oli pärast rõnga eemaldamist näha, et võru oli loomal kaua aega ümber kaela olnud. "Kui me looma leidsime, oli ta loid, kuid pärast toidu ja vee andmist kosus piisavalt, et ta loodusesse tagasi viia," sõnas Laid. Tänu Jüri Jahimeeste Seltsi liikmete kiirele tegutsemisele sai loom abi ja eile õhtul kella viie paiku lasti ta taas vabadusse.

Jahimehed panevad inimestele südamele, et prügi koht ei ole metsas. Suurima tõenäosusega on just metsloomad need, kes viga saavad. Metsast on ennegi leitud loomi, kelle kaela ümber on olnud kuuspaki võru või on märgatud kurgi, kelle noka ümber on olnud mõni väike kummirõngas. Inimeste hoolimatuse tagajärjel metsloomad suurima tõenäosusega hukkuvad ja seetõttu paluvad jahimehed olla metsa ja selle elanike suhtes hoolivad.

Loom oli pidanud tülika rõngaga juba tükk aega ringi käima Foto: Meelis Laid


Kährik lasti peale rõnga eemaldamist tagasi oma toimetusi tegema Foto: Meelis Laid