FOTOD JA VIDEO | Tallinna loomaaias sündis imearmas valgekarvaline hülgekutsikas

 (18)

Tallinna loomaaias sündis 1. märtsi varahommikul väike pontsakas ja valgekarvaline hülgekutsikas. Hülgeema loivas end ettenägelikult aia taha poegima, et uueks pulmaajaks valmis isane poega ei ohustaks. Tiiki ujuma ei tule hülgepoeg enne, kui valge titekarv seljast maas.

Märtsikuu on loomaaias traditsiooniliselt hülgekuu. Sel väga erilisel ajal – veebruari lõpp ja märtsi algus on hülgepoegade sündimise ja hüljeste paaritumise aeg – pööratakse neile terves maailmas rohkem tähelepanu ning igal aastal 22. märtsil tähistatakse rahvusvahelist hülgepäeva. Ka loomaaed ootab tuleva reede õhtupoolikul alates kella neljast huvilisi hülgetiigi juurde, kus saab proovida hülgenahas olemist ja jälgida hüljeste toitmist.

Tänavu on loomaaia hallhüljestel ka oma pisike saladus: 1. märtsi varahommikul sündis väike pontsakas ja valgekarvaline hülgekutsikas. Hülgeema loivas end ettenägelikult aia taha poegima, et uueks pulmaajaks valmis isane poega ei ohustaks. Tiiki ujuma ei tule hülgepoeg enne, kui valge titekarv seljast maas.

3. ja 9. märtsil sündisid kaks aksishirve vasikat, mõlemad emased. 6. märtsil nägi ilmavalgust tumedat karva emane alpakapoeg. Alates kuu algusest on sündinud üheksa kameruni kääbuskitse ja seitse kodukitse talle.