FOTOD | Meeleolukas juubelipidu tõi loomaaeda ohtralt rahvast

 (1)

80 aastat tagasi avati Kadriorus Mäekalda tänaval Tallinna loomaaed ja eile tähistas loomaaed oma 80. juubeliaastat. Suur juubelipidu meelitas kohale palju loomasõpru. Autoparklad olid juba hommikupoolikul autosid täis ja rahvast ning tegevusi jagus loomaaias õhtuni.

Lisaks õpiretkedele, töötubadele, näitustele ja keskkonnaorganisatsioonide tegevustele said külalised osa tänavu 15. sünnipäeva tähistava Hiiu Folgi kontsertidest.

Hiiu Folgi laval loomaaia tuulikuplatsil esinesid ETV lastekoor Aarne Saluveeri dirigeerimisel, Tuuleviiul, Robirohi, Astrid Nõlvak ja Kaarli kanneldajad, Lõõtsavägilased, Anu Taul ja Tarmo Noormaa, Ida-Elina (Soome), Puuluup, Marko Matvere ja tänavu 30. sünnipäeva tähistav Väikeste Lõõtspillide Ühing.

Pidustuste raames said külastajad osa võtta ka looma- ja taimemaailma tutvustavatest õppekäikudest ja töötubadest. Muuhulgas räägiti ka ohustatud taime- ja loomaliikidega kaubitsemise mõjust loodusele, tutvustati heategevusprojekte ning viise, kuidas loomade eest hoolitseda. Tehti rongi- ja ponisõite, viktoriine ja mänge, millest said osa pere kõige pisemad.