FOTOD | Riigikogu esimees lubas loomakaitsjad kaasata arutellu karusloomatööstuse üle

 (16)
FOTOD | Riigikogu esimees lubas loomakaitsjad kaasata arutellu karusloomatööstuse üle
MTÜ Nähtamatud Loomad Henn Põlluaasale allkirju üle andmas

MTÜ Nähtamatud Loomad eestvedamisel esistasid loomakaitsjad täna Riigikogule 6161 toetusallkirjaga petitsiooni karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Riigikogu esimees Henn Põlluaas andis lubaduse edaspidistes selleteemalistes aruteludes loomakaitsjate arvamust kuulda võtta.

Tegu on seni suurima ametliku rahvaalgatusega Eesti ajaloos ning kolmanda katsega farmide sulgemiseks.
6161 digitaalselt allkirjastatud toetushäält karusloomafarmide sulgemiseks kohustavad Riigikogu teemat kuue kuu jooksul uuesti menetlusse võtma.

Loomakaitsjad survestavad parlamenti karusloomakasvandusi keelama

“See on märgiline ja lootustandev päev – tähistame suurimat digiallkirjade hulka ning anname uue eelnõu sündimisele ametliku käigu,” sõnas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering. “Rahvas ei jõua enam farmide keelustamist ära oodata, Riigikogu liikmetel on suurepärane võimalus aidata nõrgemaid, kes ise enda eest seista ei saa ning keelustada karusloomafarmid.”

Seotud lood:

Vastuseks küsimusele, miks on nüüd aeg karusloomafarmide keelustamiseks, toob Mering karusloomatööstuse rekordilise madalseisu. “Eesti karusloomafarmides, kus mõni aasta tagasi peeti üle 200 000 looma, on tänaseks alles vaid paartuhat rebast ning värske arenguna lõpetati naaritsakasvatus, sest see ei ole enam majanduslikult kasumlik. Karusloomafarmid ei kuulu enam meie väärtusruumi – riigil lasub vastutus see virelev tööstus sulgeda ning pakkuda allesjäänud kümnekonnale farmi töötajale üleminekuvõimalusi,” selgitas Mering.

Loomakaitsjad survestavad parlamenti karusloomakasvandusi keelama

Karusloomafarmide keelustamise eelnõu on varasemalt olnud Riigikogu suures saalis hääletusel kahel korral, kuid mõlemal korral on see maha hääletatud. Tänaseks on karusloomafarmid keelustanud juba 14 Euroopa riiki, viimati teatas avalikust survest tulenevalt keelustamise otsusest Slovakkia valitsus.

Riigikogu spiiker Henn Põlluaas kinnitas kohtumisel, et kaasab loomakaitsjad edaspidi karusloomafarme puudutavatesse aruteludesse.

Loomakaitsjad survestavad parlamenti karusloomakasvandusi keelama