FOTOD: Šokk! Vaata, nii juhtub lambaga, kui ta aastateks pügamata jätta

 (3)
FOTOD: Šokk! Vaata, nii juhtub lambaga, kui ta aastateks pügamata jätta
Foto: Twitter/Tammy Ven Dange

Austraalias Canberra lähistel märgati ringi ekslemas muljetavaldava villapahmakaga lammast — mitmeid aastaid pügamata loom polnud võimeline enam villa alt ümbritsevat nägema.

Looma märgati kolmapäeva hommikul Canberra lähistel ekslemas, mispeale reageerisid kiiresti loomakaitsjad, kes looma kinni püüdsid ning hakkasid otsima professionaalset pügajat, vahendab ABC News.

Kui lambaid korrapäraselt ei pügata, võib see kujutada ohtu nende tervisele. Lammas polnud pealtnäha tükk aega inimeste hoolitsevat kätt tunda saanud, mistõttu pügamistöö tõotas kujuneda üsna aeganõudvaks. Oma abikätt pakkus Austraalia lambapügamistšempion Ian Elkins, kes on aegade jooksul võitnud 110 lambapügamisvõistlust.

Austraalias leitakse pügamata lambaid üsna sageli. Peamiseks põhjuseks, miks lambad ringi ekslevad, on oma karjast eemaldumine, kuid antud juhul oli ka see võimalus, et loom on omaniku poolt hüljatud.

Autraalias hoiab pikimat aega pügamata lamba rekordit Tasmaaniast leitud Shaun, kes elas metsikut elu kuus aastat, enne kui ta leiti ja pügamismasina alla saadeti. Tulemuseks oli 20 kg villa.

Loomakaitsjad ei osanud öelda, kui kaua kolmapäeval leitud lammas on pügamata olnud.