FOTOD: Toimus Eesti aktiivseimate loomakaitseorganisatsioonide ja koostööpartnerite pidulik vastuvõtt


Eesti aktiivseimate loomakaitseorganisatsioonide ja koostööpartnerite pidulik vastuvõtt
Eesti aktiivseimate loomakaitseorganisatsioonide ja koostööpartnerite pidulik vastuvõttFoto: Eliise Tikka

Teisipäeval korraldas MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus Tallinnas vegan restoranis V Eesti aktiivseimate loomakaitseorganisatsioonide ja koostööpartnerite piduliku vastuvõtu, et teha kokkuvõtteid lõppevast aastast ja paika panna järgmise aasta esimesed ühistegevused. Juba jaanuaris toimub infopäev veterinaar- ja toiduametis. Vaata sündmuse pilte allolevast artiklist!

Loomakaitsjate regulaarsele koostööle pani aluse 2015. aasta septembris käivitunud projekt Eesti loomakaitsevaldkonna arendamiseks ja organisatsioonide koostöövõrgustiku loomiseks. “Eestis tegutseb paarkümmend loomakaitseorganisatsiooni, mille omavaheline koostöö on seni olnud üsna juhusliku iseloomuga. Et teha paremat tööd ühiste eesmärkide saavutamiseks, pidime pead kokku panema ja jõud ühendama,” selgitas Loomuse juhataja Kadri Taperson.

Tapersoni hinnangul on projeki üks olulismaid tulemusi igapäevaselt toimiv suhtlusvõrk ja selle suurepäraseks väljundiks käesoleva aasta suvel korraldatud kampaania loomatsirkuste vastu. “Tuleval aastal jätkame üheskoos nii selle kui ka teiste oluliste teemadega, mis tänu koordineeritud tegevustele kindlasti vilja kannavad,” sõnas Tapper ja tõi näiteks loomakaitsjate ettepaneku teha ühiskampaaniaid veterinaar- ja toiduametiga.

Projekti tulemusel valmis ka portaal, kuhu on koondatud kõik loomade kaitsega tegelevad organisatsioonid Eestis. Tutvu portaaliga SIIN.

Seotud lood:

6. detsembri kohtumisel osalesid võrgustikupartnerid MTÜ Loomus, Loomade Nimel, Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ, Kassiabi, Kasside Turvakodu ja Pesaleidja ning koostööpartneritena Eesti Vegan Selts, Ajakiri Vegan ja Bioneer.ee, toetajatena KSA Silmakeskus ja Vegan Restoran V.

Kohtumine toimus Eesti loomakaitseorganisatsioonide koostöövõrgustiku projekti raames, mida toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.