FOTOD | Tuletõrje veevõtukaevust leiti hädas olev kährikupreili


FOTOD | Tuletõrje veevõtukaevust leiti hädas olev kährikupreili
Foto: Eesti Metsloomaühing

Esimesel septembril sai Eesti Metsloomaühing teate Jõgevamaalt. Hädas oli noor kährik, kes oli õnnetul kombel tuletõrje veevõtukaevu kukkunud ja sealt enam iseseisvalt välja ei saanud.

Foto: Eesti Metsloomaühing / Facebook

Emane noorloom ei suutnud püsti tõusta ning keeldus ka söögist. Loomake transporditi kiirelt Jõgevalt Põlvamaale, kus ta Põlvamaa piirkonna juhi Eevi Mölleri silma all nüüd mõned päevad kosunud on. Eevi ristis tütarlapse Kätiks. Kährik Käti on teinud edusamme ja tänaseks on olukord veidi paranenud. "Käti suudab juba ise süüa ning roomata," kirjutab Eesti Metsloomaühing oma Facebooki lehel.

Et kährik Käti taastuks ja ühel päeval ka tagasi loodusesse saaks, vajab ta metsloomaühingult suurt rahalist väljaminekut ja palju aega ning tähelepanu. Eevi tohterdab kährikupreilit nii, kuis suudab, kuid Käti vajab ka loomasõprade abi.

Kährik Käti kosumist saad toetada helistades Eesti Metsloomaühingu annetustelefonidele: 9009933 (5€) ja 9009955 (25€). Oluline on kogu tekst ära kuulata, sest muidu annetust ei toimu.
Kährik Kätile saab oma panuse anda ka ülekande teel Eesti Metsloomaühingu kontole EE952200221067573100 märksõnaga "Kährik Käti".