Häid uudiseid! Armastatud hiidpanda ei ole enam väljasuremisohus liikide seas!


Häid uudiseid! Armastatud hiidpanda ei ole enam väljasuremisohus liikide seas!
Wikipedia.org

Tänu looduskaitsjate aastakümneid kestvale tööle saab lõpuks öelda, et hiidpanda ei ole enam väljasuremisohus liikide seas!

Kui varasemalt olid hiidpandad väljasuremisohus, siis tänu hiinlaste aastakümneid kestnud jõupingutustele on IUCNi (International Union for Conservation of Nature) viimastel andmetel hiidpanda punases nimistus "ohustatud" liikide seas.

Hiinlaste jõupingutused on viinud liigi arvukuse taas tõusuteele. Viimaste uuringute andmetel on tänaseks täiskasvanud hiidpandasid 1,864. Koos kutsikatega on pandasid kokku umbkaudu 2060.

Pixabay.com

"Mitmete laiahaardeliste uuringute tulemused näitavad, et pandade populatsioon on kasvujärgus,“ seisis IUCNi aruandes. “See näitab, et Hiina valitsuse jõupingutused liigi säilitamiseks on olnud edukad.”

Seotud lood:

Kahjuks võib see positiivne efekt olla lühiajaline, hoiatas IUCN. Kliimamuutuste tõttu on ennustatud, et järgmise 80 aasta jooksul hävineb enam kui üks kolmandik pandade elupaikadest. Selle suursuguse liigi kaitsmiseks on ääretult oluline pöörata tähelepanu elupaikade säilitamisele ning liigi ja selle elupaikade kaitsele.

Allikas: BBC News