Haiguslaine kimbutab: Tartu Koduta Loomade Varjupaik otsib hädasti vabatahtlikke, kes haigestunud talitajaid asendada saaks


Haiguslaine kimbutab: Tartu Koduta Loomade Varjupaik otsib hädasti vabatahtlikke, kes haigestunud talitajaid asendada saaks
Shutterstock

Tartu Koduta Loomade Varjupaigal on suur mure ja nad paluvad kõigi loomasõprade abi. Nimelt on gripp ja pingeline töö järjest maha murdnud nende rõõmsameelseid talitajaid.

Hetkel on viiest talitajast kolm haiguslehel ja allesjäänud kaks ei pea sellise pingelise tempo juures enam kaua vastu. Paraku tahavad loomad siiski süüa ja juua igapäevaselt. Nad tahavad hellust ja pai ning nende järelt tuleb ka koristada.

Tartu Koduta Loomade Varjupaik kutsub appi vabatahtlikke, kes saaks abistada allesjäänud talitajaid ja tegeleda nii kasside kui ka koertega.

Varjupaik toonitab, et esmajärgus ei ole siiski tegu vaid koerte jalutamise ja silitamisega, vaid kõigepealt on vaja rahuldada loomade esmased vajadused. Tegu on tõsise tööga, kus ei tohi karta mustaks saamist ja raskusi.

"Appitõttaja peaks olema varustatud soojade tööriietega ja mitteläbimärguvate jalanõudega. Meie saame omalt poolt pakkuda sooja jooki ja kehakinnituseks pirukaid," kirjutab Tartu Koduta Loomade Varjupaik oma Facebooki lehel.

Vajalik on eelnev etteregistreerimine telefonil 5333 9272, et vältida olukorda, kus ühel päeval on abilisi 10 ja järgneval mitmel päeval ei ole kellelgi võimalust tulla.