Jumalaga, tsirkusekaru! Kanaarilinnud ja ahhaatteod on uus reaalsus

 (4)
Jumalaga, tsirkusekaru! Kanaarilinnud ja ahhaatteod on uus reaalsus
Shutterstock

Täna avalikustati Riigi Teatajas loomaliikide ja alamliikide nimekiri, kuhu kuuluvaid loomi on lubatud loomanäitustel, -võistlustel ja loomade kokkutoomisega seotud muul avalikul üritusel Eestis alates 8. juunist 2018 kasutada. Metsloomad on nüüdseks keelatud, aga harilik pakslaup, angerjas ja ahhaattigu on loomad, keda loomanäitustel ja meelelahutusüritustel näha võib.

Maaeluministri määrusega kehtestatud nimekiri on järjeks 2017. aasta sügisel Riigikogus vastu võetud Loomakaitse Seaduse muudatusega, mille järgi lubatakse avalikel üritustel kasutada ainult neid tehistingimustes sündinud loomi, kelle liigiomased käitumisharjumused seda võimaldavad. Avalikuks näitamiseks peetakse kuni seitse päeva kestvaid üritusi ja väljapanekuid.

“Nimekiri on kooskõlas sellega, milliste loomade näitustel eksponeerimisega meie ühiskonnas täna nõus ollakse. Loomakaitsjate silmis on tegu kompromissnimekirjaga, aga sellisega, millega võime praegu rahul olla. Läbirääkimised kestsid viis aastat – just niipalju on sellest aega möödas kui inimese hoolimatuse tõttu hukkus Eestis elevant Medi”, ütles MTÜ Loomuse juhataja Kadri Taperson.

Nimekirja leiad SIIT.