Koduteel karuga kohtunud väikene laps jäi rahulikuks ja pääses eluohtlikust situatsioonist nutikal moel


Koduteel karuga kohtunud väikene laps jäi rahulikuks ja pääses eluohtlikust situatsioonist nutikal moel
Pruunkaru. Pilt on illustreeriv.Pixabay

Esmaspäeval võttis 12-aastase soome tüdruku päev ootamatu pöörde, kui ta koduteel suure pruunkaruga silmitsi seisma pidi, vahendab Iltalehti. Kesk-Soomes, Jyväskylast 25-kilomeetri kaugusel Ylä-Muuratjärvil elav Janni Heliste oli teel koolist koju, vaid kilomeetri jagu kodust eemal, kui karu ootamatult tema teele sattus.

Lapse hooldaja Petri Pihlainen sõnas meediale, et tüdruk teadis, mida tuleb teha. Ta võttis looteasendi, kaitstes kätega keha kõige õrnemaid piirkondi - kaela ja nägu. Hoolimata sellest, et karu tuli tüdrukut lähedalt nuusutama ja katsus ka käpaga, jäi tüdruk endale kindlaks ja ei sattunud paanikasse. Ta püsis looteasendis ja pääses karu käest ilma ühegi kriimuta. Kogu see situatsioon võis kesta mõned minutid. Koju jõudes oli ta juhtunust küll pisut kohkunud, kuid mitte paanikas, sest ta teadis, kuidas karu nähes käituda tuleb. "Ta on väga julge tüdruk," sõnas Petri Pihlainen.

Pihlaineni sõnul on karud selles piirkonnas suureks probleemiks. On teada, et nad sealkandis liiguvad, mistõttu on viimaste nädalate jooksul lapsi taksodega kooli viidud ja koolist koju toodud - ja seda võimalikult kodu lähedale. Ka karuga kohtunud Janni Helistele oli kodus räägitud, kuidas karu nähes käituda tuleb. Tal oli see meeles ja ta käitus õpetustele vastavalt. Tüdruk pääses eluohtlikust kohtumisest ilma ühegi kriimuta. Sündmuspaigal käis ka politsei.

Allikas: Iltalehti.fi