KOHUTAV | Vaata, kuidas inimeste hoolimatus ja liigtarbimine keskkonnale mõjub

 (2)
KOHUTAV | Vaata, kuidas inimeste hoolimatus ja liigtarbimine keskkonnale mõjub
Allikas: Adam Turnbull/Facebook

Fotograaf Adam Turnbull pildistas kala, millele oli plastrõngas ümber kõhu jäänud. Kui kala suuremaks kasvas, tekkis haavand.

Seotud lood:

Tõenäoliselt jäi kala plastrõngasse kinni, kui ta oli noorem ja oluliselt väiksem. Aja jooksul kasvas kala suuremaks, kuid plastrõngas ei kadunud kuskile ja nüüd on see kala kõhule tekitanud haavandi ja on ohtlik kala elule.

Fotograaf soovib rõhutada, et inimesed ei peaks oma prügi igale poole hooletult viskama ja prügi peaks panema selleks ette nähtud kohta.

Eelista poes kilekotile näiteks paberkotti ja kaalu iga puuvili eraldi ning paki need ühte kotti.

Postituse mõte on inimestele meelde tuletada, et keskkonnareostus on tegelikult tõsine teema. Võib-olla see tundub kauge, sest sa ei näe tagajärgi oma silmaga ja kogu aeg. Kui näed, siis tundub pilt šokeeriv ja paneb mõtlema. Niisiis sorteeri oma prügi ja tarbi vähem.

Plastireostus on üks peamisi keskkonnasaastajaid nüüdisajal. Meres ujub nii-öelda plastsaari, mis on lausa mõne riigi suurused, võtame kasvõi Eesti. Plast laguneb sadu aastaid ja seetõttu peavad inimesed hakkama tarbima vähem. Eelista poes kilekotile paberkotti ja kaalu iga puuvili eraldi ning paki need ühte kotti. Sul ei ole vaja igat asja eraldi pakendada.

Saatuse irooniat on aga selles, et kuna paljud kalad neelavad tahestahtmata plasti, siis lõpuks sööme ise seda sama plasti. See jõuab meieni ringiga lihtsalt tagasi.

Samuti söövad plasti ka veelinnud. Siin on pilt, et tuua näiteks, mis võib peituda mõne veelinnu organismis:

Allikas: iflscience.com