Koroonaviirus laastab mingifarme nii Ameerikas kui Euroopas, miljonid loomad on hukatud

 (3)
Koroonaviirus laastab mingifarme nii Ameerikas kui Euroopas, miljonid loomad on hukatud
Loomuse plakat karusloomafarmide vastuMTÜ Loomus

Kui seni polnud USA teatanud haigusega nakatunud minkidest, siis nüüd on selgunud, et viirust kannavad loomad kahes Utah´osariigi farmis.

MTÜ Loomus teatab, et Euroopa karusloomafarmides on koroonaviirus levinud mitmes riigis. Hollandis on viirus tuvastatud juba 36 farmis ja tapetud üle 1,6 miljoni mingi. Taanis on nakatunud loomi leitud kolmes farmis ning tapetud üle 20 000 mingi. Hispaanias on viirus tuvastatud ühes farmis ja hukatud minkide arv läheneb sajale tuhandele. USA farmides, kus koroonaviirus tuvastati, on ka töötajad andnud positiivse koroonaproovi.

Veel ei ole täpselt teada, kas ja kuidas viirus loomade ja inimeste vahel levib. Praeguste andmete põhjal on risk, et loomad inimesi koroonaviirusega nakatavad, ilmselt madal, ent täpsemate tulemuste saamiseks tuleb koguda rohkem informatsiooni.

Kui sa pole veel andnud oma allkirja Loomuse rahvusvahelisele petitsioonile sulgeda karusloomafarmid, kuid soovib seda teha, siis võimalus on siin http://bit.ly/EndFurFarminginEstonia

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!