Loodusest püütud elevantidega kauplemine on nüüd keelatud: elevante kinni püüda ei tohi


Loodusest püütud elevantidega kauplemine on nüüd keelatud: elevante kinni püüda ei tohi
Pixabay

Teisipäeval võeti ohustatud loomaliikidega kauplemise konventsiooni CITES konverentsil Genfis vastu loodusest püütud elevantidega kauplemise keeld.

Koostöös teiste looma- ja looduskaitseorganisatsioonidega kutsus ka loomade eestkoste organisatsioon Loomus Euroopa Liitu ja Eesti keskkonnaministrit Rene Kokka üles keeldu toetama.

Selleks, et hääletustulemusi mõjutada ja toetada elevantide vabadust saatsid lisaks organisatsioonidele palvekirju ja pöördumisi enam kui 37 kuulsust. Nende seas Ricky Gervais, Brigitte Bardot, Bryan Adams, Pamela Anderson, Simon Pegg, Leona Lewis ja Judi Dench.

Noori elevante püütakse loodusest, et nad saata loomaaedadesse ja tsirkustesse üle maailma. Aastatel 1990 – 2015 püüti loodusest vähemalt 1774 Aafrika elevanti. Alates 2012. aastast on Hiina importinud enam kui 100 elevanti Zimbabwest.

Pixabay
Seotud lood:

Noored elevandid eraldatakse sihilikult nende pereliikmetest ning tekitades kogu piinarikka protsessi käigus loomadele tõsiseid füüsilisi ja psühholoogilisi traumasid, esineb ka loomade peksmist ja väärkohtlemist. Mõned elevandid surevad transpordi ajal või vahetult peale sihtkohta saabumist.

“Metsloomade püüdmine nende loomulikust keskkonnast ja saatmine vangistusse on vale mitmel põhjusel, alustades loomade heaolust ning lõpetades eetilise küsimusega sellest, kuidas me teisi loomi kohtleme,” ütles Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Rõõm on näha, et liigume samm- sammult loomasõbralikuma maailma suunas.”