Loomaaiaasukad ootavad kõrvitsaid: pane ka sina seeme mulda


Loomaaiaasukad ootavad kõrvitsaid: pane ka sina seeme mulda
Kuningtamariin kõrvitsat nautimas. Foto: Tallinna loomaaed

Loomaaed kutsub taas üles kõrvitsaseemneid mulda pistma, et loomaaialoomi kõrvitsatega üllatada! Kõrvitsamaiaid loomi loomaaias jagub. Kõrvitsaid söövad enamus loomaaia loomi, hiirtest elevantideni. Ainult kaslased ilmselt ei arva kõrvitsast midagi.

Lisaks kõrvitsatele võib loomaaialoomadele kasvatada teisi hästisäilivaid köögivilju: patissone, kaalikaid, peete. Kampaaniast osavõtt on iga aastaga suurenenud nii eraisikute, lasteaedade ja koolide kui seltside seas. Õpetajad ja kasvatajad on leidnud selles toreda ühistegevuse. Koos pannakse seeme mulda, koos kastetakse, räägitakse bioloogiast ja sellest, kuidas kõrvits meie toidulauale jõuab.

Sügisel transpordi pärast muretsema ei pea, saagi veab loomaaeda kullerfirma DPD Eesti, kes aitab loomaaia asukate jaoks kõrvitsaid transportida juba 2013. aastast.

LOE VEEL | Vaata fotosid, milline näeb välja loomaaia traditsiooniline kõrvitsapidu

Suurele kõrvitsakasvatamisele ja kogumisele järgneb kõrvitsapidu, mis sel aastal toimub 26. oktoobril. Kõrvitsapidu on loomaaia iga-aastane traditsioon suure kõrvitsakogumise lõpetamiseks. Päev rikastab loomaaialoomade toidulauda ja keskkonda ning pakub neile huvitava ja maitsva köögivilja näol põnevat uudistamist ja mängulist tegevust. Kõrvitsapeol serveeritakse loomadele toitu tavapärasest teistmoodi ning loomade reaktsioonid aedikusse pandud uue vilja osas pakuvad külastajatele põnevat vaatepilti. Loomade toitmist saadavad loomaaia töötajate kommentaarid.

Seotud lood:

Eelmisel aastal kogus Tallinna loomaaed kokku lausa 19 tonni kõrvitsaid, s.o pea 7 tonni rohkem, kui aasta varem!

Pane Sina ka seeme mulda!