Loomaaias saab näha loomade spaaprotseduure ja elada kaasa ninasarviku treenimisele


Kibibi sünnipäev
Kibibi sünnipäevFoto: Andres Putting

Veebruari- ja märtsikuu nädalavahetustel saab Tallinna loomaaia paksunahaliste majas näha loomade tegevusi, mida kommenteerivad loomaaia töötajad. Külastajatele näidatakse, kuidas käib elevantide pesemine ja spaaprotseduurid, näha saab ka ninasarvikute treenimist.

Looduses püherdavad elevandid parasiitide peletamiseks ja naha niiskuse säilitamiseks mudas ja savis. Loomaaiad võimaldavad loomadele neid liigiomaseid tegevusi ka tehistingimustes – Tallinna loomaaia elevandid Fien, Draay ning Carl püherdavad suvel õues nii liivas, savis kui turbavannis, talvel saavad loomad nahahooldusega tegeleda ka siseruumides.

Loomade treenimine suurendab nende heaolu ja tugevdab inimese-looma suhteid. Samuti pakub see loomale suuremat kontrolli oma elu üle ning mõjub hästi nii psühholoogiliselt kui füüsiliselt. Erinevalt tsirkusest ei treenita loomaaialoomi ebaloomulikke trikke sooritama, vaid selleks, et parandada nende füüsilist vormi ja soodustada nende liigiomast käitumist. Kaasaegsed loomaaiad treenivad loomi ka selleks, et muuta talitamis- ja veterinaarprotseduurid loomadele lihtsamaks ja stressivabamaks. Sealjuures ei motiveeri looma mitte hirm, vaid ülesande lahendamise eest saadav preemia. Iga loom eelistab preemiaks saada midagi erinevat. Lisaks toidule on ninasarvik Kibibi lemmikuks ka harjaga sügamine.

Seotud lood:

Kommenteeritud tegevuste kava:

• Laupäeval kell 12 – elevantide pesu ja spaaprotseduurid
• Pühapäeval kell 12 – ninasarvikute pesu ja treenimine