Loomaarstid mures: järjest rohkem koeri jääb USA-s veidral moel pilve


Sellel pildil olev koer ei ole oma kõhtu marihuaanast täis söönud ega pea end nüüd välja magama
Sellel pildil olev koer ei ole oma kõhtu marihuaanast täis söönud ega pea end nüüd välja magamaFoto: PA Wire/PA Images/Scanpix

Aina enam USA osariike on otsustanud minna kanepi legaliseerimise teed, kuid veterinaaridel tuleb seepärast üha sagedamini tohterdada marihuaanamürgituse saanud koeri. Kuigi paljud neljajalgsed vajavad arstiabi pärast omaniku kanepivarude kallale pääsemist, õnnestub teistel narkouima jääda eriti veidral viisil - inimeste väljaheiteid süües.

Näiteks Colorado osariigis on mürgitussümptomitega koeri loomaarstide juurde toimetatud pärast matkarajal või telkimas käimist, kirjutab Newsweek. Eksperdid usuvad selle põhjuseks olevat selle, et koerad söövad omanike märkamata omale sisse kanepit suitsetanud matkajate väljaheidet.

"70% kuni 80% inimestest ei tea, kust nende koer kanepit sai, kuid nad räägivad, et käisid matkamas või telkimas," ütles dr Scott Dolginow, kes nädalas ravib keskmiselt kolme kuni kümmet marihuaanamürgituse saanud koera.

Marihuaana ei ole koertele ohtlik, kuid selle mõju all olev koer võib vahel hirmutav tunduda. Tavaliselt lastakse "pilves" koeral ennast lihtsalt välja magada, kuid raskematel juhtudel tehakse loomale narkoos ja ta pannakse tilgutite alla.