Loomakaitse konverentsil osales üle 100 inimese viiest riigist

 (1)
Loomakaitse konverentsil osales üle 100 inimese viiest riigist
Eesti Loomakaitse Selts

Eesti Loomakaitse Selts ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldasid eelmisel nädalal kahepäevase rahvusvahelise loomakaitse konverentsi. Konverentsil osales 136 inimest Eestist, Soomest, Hollandist, Suurbritanniast ja USA-st.

„Meil on hea meel, et konverentsi vastu oli suur huvi. Ääretult tore oli ühel konverentsil näha koos nii palju loomakaitsjaid ja veel nii mitmest riigist,” kommenteeris konverentsi korraldaja ja ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu. Tegu oli seni suurima loomade kaitsmise ja päästmisega tegelevatele inimestele suunatud konverentsiga Eestis. Karurahu lisas: „Kindlasti said kõik osalejad konverentsilt kaasa palju uusi ja häid ideid ning loomulikult korralikult motivatsiooni. Loodame loomakaitse konverentsi muuta iga-aastaseks traditsiooniks.”

Konverentsil anti ülevaade Veterinaar- ja Toiduameti tööst ning tutvustati Tallinna linna lemmikloomadega seotud tegevusi ja saavutusi. Lisaks tutvustati positiivset listi, mis reguleerib eksootiliste loomade pidamist ja müüki. Puudutati ka pikki arutelusid tekitavaid teemasid, nagu TNR, kuidas selle abil saab vähendada kodutute kasside arvukust, ja eutanaasia, kuidas selle juures kiputakse enda emotsionaalset heaolu segamini ajama loomade heaoluga. Teine päev pühendati organisatsiooni juhtimisele ja selle tegevuse kajastamisele.