Lõuna-Eesti metsadest leiti puu külge kinni seotud vigastatud koer

 (1)
Koer on Tartu Koduta Loomade varjupaiga hoole all
Lõuna-Eesti metsadest leiti puu külge kinni seotud vigastatud koer
Foto: Tartu Koduta Loomade Varjupaik

Eile jõudis Tartu koduta loomade varjupaiga hoole alla Elvast Mäeselja külast leitud suur isane koer. Koer oli verine ja puu külge seotud. Tema olukord oli nii hull, et koer viidi koheselt kliinikusse. Hetkel viibib koer varjupaiga hoole all karantiinis.

Endise Puhja ja Konguta valla piirilt metsast leitud koer on äärmiselt sõbraliku iseloomuga. Hoolimata oma vigastustest, ei näidanud ta ühegi inimese suunas üles mingit agressiivsust. Paraku oli looma olukord väga tõsine. "Vigastus osutus nii tõsiseks, et pöördusime koheselt Maaülikooli loomakliinikusse," kirjutab Tartu koduta loomade varjupaik. "Loodetavasti on siiski tegu mingi õnnetusjuhtumiga, mitte looma tahtliku hülgamisega."

Arsti ülevaatuse tulemusel aga selgus, et koera on tulistatud, mistõttu on tema esikäpp raskelt viga saanud. "Tänu headele annetajatele on meil EMO kontol selline varu, et me palusime EMÜ tohtritel teha tema heaks kõik, mis võimalik, sest koer on iseenesest väga tore," kirjutab Tartu Koduta Loomade varjupaik oma Facebooki lehel. Hoolimata vigastuste tõsidusest, oli koer ikkagi sõbralik ega näidanud üles mingisugust agressiivsust.

Seotud lood:

Poolpika karvaga koer on segavereline ja tema vanuseks arvatakse olevat umbkaudu 5-6 aastat. Ta ei ole kastreeritud.

Tema kohta leiad lisa Tartu Koduta Loomade varjupaiga kodulehetl ja Facebookist.