Lustakas GALERII | Tunnustusüritus Aasta Käpp 2018 oli täis rõõmsaid emotsioone


Täna toimus esmakordselt konkurss, mille raames selgitati välja turvalisust tagavate koerte seast silmapaistvama teo sooritanud koer. Aasta Käpp 2018 võitis politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenistuskoer Vedur, kes päästis juunis Tartus kaduma läinud vanaproua elu.

Aunimetuse Aasta Käpp 2018 pälvinud teenistuskoer Vedur ja tema koerajuht Aleksei Junkin esitati konkursile lausa 32 korral. Aleksei Junkini jaoks on Vedur esimene teenistuskoer, kuid oma kahe teenistusaasta jooksul on koer aidanud üles leida neli inimest. Tänavu suvel päästis Vedur Vorbusel vanaproua elu, kes lahkus 20. juunil oma kodust teadmata suunas. Naine leiti Veduri abiga 25. juunil Vorbuse külast. Heina sees lebanud proua oli alajahtunud ning eluohtlikus seisus. Tänu sellele, et Vedur naise õigeaegselt leidis, suudeti ta päästa.

Parimaid teenistuskoeri ja siseturvalisuse vabatahtlike koeri ning nende juhte esile tõstev konkurss Aasta Käpp toimus tänavu esimest korda. Autasu sai silmapaistva või erakordse teo eest inimeste päästmisel ja turvalisuse tagamisel, olgu see siis näiteks kadunud inimese leidmine, lõhkeaine või muu ohtliku aine leidmine, vara päästmine, riskantse olukorra maandamine vms. Kokku esitati konkursile 65 ettepanekut, kelle seast valiti välja kõige silmapaistvama teo sooritanud koer. Laekunud ettepanekute seast tegi valiku hindamiskomisjon, kuhu kuulusid ametkondade esindajad, loomasõber Aleksei Turovski ja Eesti Kennelliidu esimees Erik Samel.