Mänguasjamuuseumi kontorikoera lugu jõudis raamatukaante vahele

 (1)
Mänguasjamuuseumi kontorikoera lugu jõudis raamatukaante vahele
"Must kass ja Mustikas"Kirjastus Malgosia

Kirjastuselt Małgosia ilmus Marge Pärnitsa ja Olivia Lipartia värviküllane lasteraamat "Must kass ja Mustikas". Raamatu sünniks on inspiratsiooni andnud igapäevaselt Tartus mänguasjamuuseumi kontorikoerana töötav must koer, kes tõepoolest kannabki nime Mustikas.

Tegemist on ühejuturaamatuga, kus tegutsevad must kass, kes tahab päeval magada ja öösel ringi luusida ning must kutsikas, kes tahab kassi päevaune ajal vihmausse kaevata ja hoovil lärmi lüüa. "Igaüks, kes on kasvõi ühe kutsikaga oma elus kokku puutunud, teab, kuidas nad maailma avastavad - ikka hammaste ja käppade abiga," selgitab loo autor Marge Pärnits jutu sünni tagamaid. "Kuigi raamatus on vaid üks lugu, mahub sellesse mitme päeva jagu kassi tusatuju, terve parv varblasi ja õige mitu kutsika vägitegu," lisab Pärnits.

Raamat "Must kass ja Mustikas" sobib nii ettelugemisraamatuks kõige pisematele kui ka iselugejatele, kes veel paksemate raamatutega rinda pista ei julge.

Kunstnik Olivia Lipartia võrratult mitmekihilise võlumaailma sättis raamatusse kujundaja Maarja Roosi, komadel ja semikoolonitel hoidis silma peal toimetaja Mari Tuuling. Musta kassi ja Mustika öömustade toonide eest kandis hoolt trükikoda Printon.