Nädalavahetusel 23. korda toimuv Vereta Jaht sihib taas põnevaid loomi ja linde


Loodusfotovõistlus Vereta Jaht 2019
Loodusfotovõistlus Vereta Jaht 2019Foto: Ingmar Muusikus, RMK

Sel nädalavahetusel toimub Läänemaal Silma looduskaitsealal ja Matsalu rahvuspargis loodusfotovõistlus Vereta Jaht, kus reede õhtust pühapäeva keskpäevani jäädvustatakse Lääne-Eestile iseloomulikku loodust.

Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul osaleb selleaastasel võistlusel pea 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad.

Esimesele varitsusele minnakse juba reede õhtul pärast kogunemist, laupäeval ja pühapäeval algab jaht varahommikul. "Selle aasta Vereta Jaht lükkus kevadest sügisesse ja toimub valdavalt kaitsealadel, kus pärisjaht on keelatud. Fotokütid pildistavad seekord Lääne-Eestile omaseid maastikke, metsloomi ja loomulikult sügisrändel suurel hulgal siin peatuvaid rändlinde," lausus Tiit Hunt.

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, mida saab imetleda juba oktoobri lõpus avataval fotonäitusel RMK Tallinna kontoris. Näituse avamisel kuulutatakse välja ka parimad võidutööd.

Vereta Jaht toimub tänavu juba 23. korda. Aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud nii loomi, linde kui kalu, nii maismaal kui veekogudes. Saakloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk ja kährik.

Seotud lood:

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Vereta Jahti korraldavad Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS. Fotograafide kõhud täidab Selver AS.