Nukrale emadepäevale tunnistajaks sattunud Saaremaa turvakodu: koerad nutsid inimesi nähes rõõmust

 (6)
Lisatud video!
Nukrale emadepäevale tunnistajaks sattunud Saaremaa turvakodu: koerad nutsid inimesi nähes rõõmust
ElsaMTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

Saaremaa lemmikloomade turvakodu sai emadepäeval valvetelefonile kõne loomapäästegrupi vabatahtlikult, kellele oli saadetud video väärkoheldud koertest. Nii ei jäänudki turvakodul muud üle, kui kutsuda kohale politsei ja asuda teele Kakuna küla poole, kuhu vihje suunas.

„Video järgi olime mõneti valmis olukorraks, mis meid kohapeal ootamas,” kirjutab turvakodu postituses, et eks nad olid end juba ette häälestanud, et midagi head sealt oodata pole. Tegelikult avanenud vaatepilt oli aga veel kordi hullem. „See oli lihtsalt mõistusevastane,” võtab turvakodu nähtu ühe sõnaga kokku, misjärel kirjeldab siiski avanenud õõvastavat vaatepilti lähemalt: „Mumifitseerunud jänesed puurides, linnukorjused, koerte elupaigaks olnud akendeta aida väljanägemine ja võigas hais ja muidugi koerad ise ...”

Postituse autor tõdeb, et nägi oma elus esimest korda, kuidas koerad inimesi nähes rõõmust nutavad: „Loomadel jooksid silmist pisarad ...”

Abistajaid ootasid ees kolm imearmsat, sõbralikku ja ilusat koera: haskilaadne Sanna (kolmeaastane), laikalaadne Elsa (kolmeaastane) ja Šveitsi valge lambakoera moodi Ami (aasta ja kolm kuud). „Ami ja Elsa olid ilmselgelt alatoidetud ja janused,” kirjeldab postituse autor, tõdedes, et süüa-juua neil igatahes aidas ei olnud ning nende keha katsid kaklemisjäljed. „Tõenäoliselt oli tüli tekkinud vähese toidu jagamisel,” arvab turvakodu.

Ami MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu
Seotud lood:

Hiljem, šoki möödudes selgus aga õige huvitav asjaolu, et kolmest koerast kahel olid kiibid ja neist kumbki ei olnud perenaise nimel. Kuna aga loos on veel palju segast, uurib asja edasi politsei.

Sanna MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

Küll aga on koerad vaktsineerimata ja steriliseerimata ning vajavad parasiiditõrjet, mistõttu palub turvakodu abi kõigi protseduuride eest tasumiseks.

Annetada saad kas keskkonnas „Ma armastan aidata”, pangaülekandega või annetustelefonile helistades.

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu
SEB: EE931010220047924016
Swedbank: EE342200221066556377
LHV: EE307700771002534913
Nordea: EE171700017004326647
Märksõnaks „Kakuna koerad”

ANNETUSTELEFONIDE NUMBRID on
900 9002 – kõne hind 5 €
900 9015 – kõne hind 15 €