Ole ettevaatlik: nüüd on käes see aeg, mil lehehunnikud vallutavad imearmsad asukad


Ole ettevaatlik: nüüd on käes see aeg, mil lehehunnikud vallutavad imearmsad asukad
Pixabay

Eesti Metsloomaühing lasi oktoobrikuu lõpus loodusesse viimased nende hoole all olnud siilipoisid ja nüüd on käes see aeg, mil siilid hakkavad talveuneks valmistuma. Viimane aeg on lõpetada kõik riisumistööd ja rahule jätta lehehunnikud. Novembrikuus nähtud siilide osas tasub silmad lahti hoida! Ühingu sõnul on põhjust olla tähelepanelik ja lisatoitmine on samuti omal kohal.

Eesti Metsloomaühingu sõnul on siilidele sobilik toit kassi- või koeratoit, mis on tehtud just linnulihast. Siilidele sobivaks joogiks on vesi. Piima ei tohi neile mitte mingil juhul anda, sest nad on laktoositalumatud!

LOE VEEL: Kuidas siil oma koduaeda elama meelitada?

Varasügisel kokku riisutud lehe- ja oksahunnikud peab nüüd rahule jätma, sest sinna poevad peitu talveuneks valmistuvad siilid ja teised väiksemad närilised. "Kindlasti ei soovita me ka puulehti või neid sisaldavaid kilekotte aiast või parkidest ära viia," toonitab Eesti Metsloomaühing. Just sinna peituvad talveuneks valmistuvad siilid!

Pixabay
Seotud lood:

Ühingu sõnul peaks nüüdseks olema juba valdav enamus siilidest oma talvepesadesse kolinud. Nad talvituvad parkides või metsatukkades. Põhjamaades talvitumiseks peaks nende kehakaal olema vähemalt 700 g, sest uni on neil pikk ja selle aja jooksul kaotavad nad 22-38% oma kehakaalust.

Eesti Metsloomaühing paneb inimestele südamele, et kui praegusel ajal veel mõni väike siilipoiss vaatevälja satub, peaks sellest kindlasti ühingule teada andma. "Soovitame nõu saamiseks kindlasti meie poole pöörduda," kirjutab ühing oma Facebooki postituses.