Pääsupojad müüriti Lasnamäe kortermaja seinte vahele kinni

 (2)
Pääsupojad müüriti Lasnamäe kortermaja seinte vahele kinni
Pääsupojad. Pilt on illustreeriv.Pixabay

Lasnamäel asuva 9-korruselise kortermaja seina sees olevad avaused müüriti eile kinni. Seal aga pesitsesid pääsukesed, kellel olid avaustes tõenäoliselt juba pesad koos poegadega. Ehitustööde tagajärjel jäid aga linnupojad seina sisse kinni ning vanemad ei pääsenud neile enam ligi. Juhtunust teavitati ka keskkonnainspektsiooni.

Eesti Metsloomaühinguni jõudis linnupoegi puudutav info alles siis, kui ehitustööd olid juba teostatud ning kortermaja seina sees olevad avaused kinni müüritud. Eesti Metsloomaühing teavitas juhtunust koheselt ka Keskkonnainspektsiooni ning juhtunut uuritakse. Ühingu liikmete sõnul on üsna tõenäoline, et ehitustööde ajal olid pesades juba pojad ning nemad sinna nüüd ka jäid. Kahjuks jõudis info Keskkonnainspektsioonini alles siis, kui ehitustööd olid juba tehtud.

Kortermaja elaniku sõnul tiirlesid pääsukesed avauste ümber pidevalt. Ehitustööde teostamise ajal olid nad samuti seal ümber, segaduses ning häiritud. Linnud proovisid avaustest sisse lennata, kuid ei saanud seda enam teha.