PALJU ÕNNE: Maailma vanim kass sai 31. aastaseks!

 (2)
PALJU ÕNNE: Maailma vanim kass sai 31. aastaseks!
Kuvatõmmis Boredpanda

See triibuline kiisu, kes kandideerib maailma vanima kassi tiitlile, tähistas just oma 31. sünnipäeva (mis on võrdväärne 141 inimese aastaga). Ta nimi on Nutmeg (Muskaatpähkel) ja ta valis oma inimesed ise välja, ilmudes 26 aasta eest nende tagahoovi.

„Ta on selle maja valitseja ja ta on absoluutselt fantastiline,“ rääkisid Nutmegi inimesed ajalehele „The Mirror“.

Armastavad omanikud Liz ja Ian Finlay võtsid 1990. aastal oma tiiva alla hulkuva kassi, kes sõbrunes nende pere kiisu Spice’iga. Kui nad viisid Nutmegi kohalikku kliinikusse kaelal olevat mädapaiset ravima, öeldi neile, et kass on vähemalt 5 aastant vana. See teeks Nutmegist maailma vanima kassi, kuid Guinnessi rekordite raamatusse pääsemiseks peavad omanikud näitama ta vanuse tõestamiseks ette dokumendid - ja see on üsna keeruline, kuid nad tegelevad sellega.

Eelmisel aastal tabas Nutmegi väga tõsine haigus, kuid nüüd on ta jälle jalul ja muutub üha tugevamaks, sundides teda ümbritsevad inimesed küsima, kui palju elusid sel kassil on.

Seotud lood:


„Ta ei ole meie kass, meie oleme tema inimesed ja ta ei lase meil seda kunagi unustada. Võib-olla on just see tema pika ja õnneliku elu saladus.“

Allikas: Boredpanda