Salapärane koertehaigus külvab endiselt paanikat: Helsingis tühistati iga-aastane suurejooneline kutsikaparaad

 (1)
Salapärane koertehaigus külvab endiselt paanikat: Helsingis tühistati iga-aastane suurejooneline kutsikaparaad
Pixabay

Pühapäeval toimuma pidanud iga-aastase kutsikaparaadi korraldajate sõnul kaalusid ohud kasu üle ja üritus jäeti ära, sest mure Norras puhkenud salapärase haiguse pärast on suur.

Haiguse sümptoomideks on äge verine kõhulahtisus, ränk tõbi on seal väidetavalt nõudnud vähemalt 26 koera elu.

Eelmisel nädalal hakkasid Lääne-Soome Lõuna-Pohjanmaa piirkonnas levima kahtlused, et haigus on kohalike koerteni jõudnud, kui üks lemmikloom suri nädala jooksul pärast sarnaste sümptoomide ilmnemist. Siiski ei ole see veel kinnitust leidnud, kas koera elu nõudis töpselt seesama haigus. Soome toiduamet leidis, et põhjuseks võis olla ka ükskõik milline teine äge haigus, kuid olukorda jälgitakse siiski väga tähelepanelikult.

LOE VEEL | Norrast alguse saanud müstiline haigus võib olla jõudnud ka Soome

Helsingi kutsikaparaadi korraldanud ühing avaldas teate ürituse ärajäämise kohta sotsiaalmeedias, väites et risk on liiga suur. „Meil on kurb meel teada anda, et pühapäevane paraad jääb ära,“ kirjutas grupp, märkides, et nad on konsulteerinud loomaarstidega ja et ürituse korraldamine pole haiguse levikuga riskimist väärt.

Seotud lood:

LOE VEEL | Uurimine käib: on tõenäoline, et koerad nakatuvad Norrast pärit haigusesse suu kaudu

Eeloleval nädalavahetusel toimuvad Turus FCI agility maailmameistrivõistlused. Sinna suursündmusele saabuvad koerad üle maailma, kuid korraldajad teatasid, et seoses ägeda haiguspuhanguga Norrast pärit koeri võistlema ei lubata.

LOE VEEL | Nädalalõpul toimuvad Soomes agility maailmameistrivõistlused: esindatud on ka Eesti tiim