Seadusega keelatud: Eestis esinev loomatsirkus on mitmed loomasõbrad murelikuks teinud

 (1)
Seadusega keelatud: Eestis esinev loomatsirkus on mitmed loomasõbrad murelikuks teinud
Pixabay

Viimase kuu aja jooksul on Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) poole pöördunud mitmed loomasõbrad murega, et linnas tegutseb tsirkus, mis reklaamib end kui "loomade teater". Eesti riigis on aga metsloomade kasutamine tsirkuses seadusega keelatud.

Selts reageeris inimeste murele, uuris Soome-Leedu tsirkuse "Soliaris" kohta lähemalt ning leidis, et tsirkuseetenduses "Fantastiline Planeet" programmis kasutatakse tõepoolest keelatud metsloomi.

LOE VEEL: Eesti loomakaitseajaloo suurim võit: Eesti keelustas metsloomade kasutamise tsirkuses!

"Uurisime etenduste kuulutust ja leidsime sealt tõesti loomad, kelle kasutamine seesugustel üritustel on keelatud," kirjutab ELS oma Facebooki lehel. Selts selgitas olukorda kohalikele omavalitsustele, kes omakorda võtsid koheselt ühendus ka etenduse korraldajatega.

Eesti riigis keelustati metsloomade kasutamine tsirkuses juunikuus ning seda muudatust tutvustati ka korraldajatele. Korraldajad olid mõistvad, said oma veast aru ning eemaldasid reklaamplakatilt mao ja rebase kujutise. Igaks juhuks on asjast teavitatud ka veterinaar- ja toiduametit ning omavalitsused on lubanud loomade kasutamist tsirkuses ka kontrollida.