Nimekonkursile laekunud 459 nime hulgast valisid loomaaia töötajad irbisekutsikale kõige sobivama nime. Külastajad saavad kuulata lumeleopradijuttu, ühineda ekskursioonigrupiga või vaadata filmi.

Irbised ehk lumeleopardid (Unica unica) on kõrgmäestikes igilume piiril elavad kaslased, kelle arvukus looduses on 5000-6000 isendi ringis. Kesk-Aasia kõrgmäestikes võib neid kohata 12 riigi territooriumil, kuid salaküttimine ja häirimine on teinud neist vägagi ohustatud liigi.

Irbistel on nii suurte kui väikeste kasside tunnuseid: näiteks söövad suurte pantrite, eeskujul saaklooma liha rebides, samas nurruvad sisse- ja väljahingates nagu väikesed kassid. Elamine kõrgmägedes eeldab häid kohastumusi, näiteks vere kõrget hapnikusisaldust, head ja sooja karvkatet, laia käppa lumel liikumiseks, tugevat lihaskonda ja pikka saba kuni 15-meetristel hüpetel tüürimiseks. Uluksõralisi põhitoiduna kasutades on irbiste liikuminegi aastaajaliselt kitsedest ja mägilammastest sõltuv. Tallinna loomaaias on lumeleopardid elanud 1964. aastast alates ja korduvalt ka järglasi andnud.

Päeva programm:

Algus kell 12 lumeleopardi aediku juures alpinaariumis keskkonnahariduskeskuse lähistel: irbisepreili saab nime, lumeleopardidest maailmas räägib direktor Mati Kaal ja Tallinna loomaaia lumeleoparde tutvustab loomaaia staažikaim spetsialist Anne Saluneem

Kell 13 ekskursioon eesti keeles “Miks asub lumeleopard just alpinaariumis?”, algus aediku juures.

Kell 14 sama ekskursioon vene keeles; ekskursioone juhib giid Darja Zubareva.

Kell 14 film “The Realm of the Snow Leopard” looduskooli Kopra klassis; film on inglise keeles ja osa Matsalu Loodusfilmide Festivali 2012. aasta programmist.

Ekskursioonidest osavõtt kui ka filmivaatamine on kõigile, kel loomaaia pilet, tasuta. Kahjuks on pisike lumeleopard ise haigeks jäänud ja ravib soojas sisepuuris oma kõrva. Täiskasvanud irbisepere aga on liikvel. Rahvusvahelise lumeleopardide kaitseprogrammi toetuseks müüb Tallinna Loomaaia Sõprade Selts irbise piltidega meeneid.