Tapatalgud Norra moodi: 723 ühe vastu ehk enam kui 11 000 Norra jahimeest soovivad saada litsentsi 16 hundi laskmiseks

 (32)
Hunt loomaaias
Hunt loomaaiasFoto: Ingmar Muusikus

Tuleb välja, et käesoleval jahihooajal on hundid Norras enimnõutud jahiloomad. Tänavu on ametlikult lubatud lasta 16 hunti ning hetkeseisuga on litsentsi järjekorras juba 11 571 jahimeest, mis teeb 723 jahimeest ühe hundi kohta.

Eriti kurioosseks teeb loo see, et Norra metsades elab hinnanguliselt kokku umbes 30 hunti.

Teine populaarne jahiloom on karu. Ametlikult on lubatud lasta 18 karu, jahiloa ootel on aga 10 930 jahimeest. 10 820 jahilist ootavad luba 141 kaljukassi ehk ahmi laskmiseks, vahendab The Guardian.

Norras kestab hundijahi hooaeg 1. oktoobrist kuni 31. märtsini. Pikkade jahitraditsioonidega Norras on kuni 200 000 registreeritud jahimeest, kellest enamusele saadetakse enne ametlike litsentside jagamist automaatne teate, et võimaldada neil loa saamiseks registreeruda.

Need ahmid, kes liiguvad üle piiri Rootsi, Venemaale või Soome, võivad end õnnelikuks pidada, sest need riigid hoolivad selle looma populatsiooni säilitamisest rohkem kui Norra. Ehkki ametlike jahilitsentside jagamise eesmärk on kiskjate populatsiooni kontrolli all hoidmine, on teatud kiskjate, näiteks huntide arvukus Norras väga madal. Loomateadlased hinnangul saab selles põhiliselt süüdistada salakütte.