Tark loom! Elevant, keda oli jõhkralt rünnatud, suundus ise abi järele


Tark loom! Elevant, keda oli jõhkralt rünnatud, suundus ise abi järele
Foto: Facebook/Ekraanitõmmis

Üks Keenia vanimaid elevante oli sunnitud ise abi otsima, kui teda oli julmalt rünnatud. Loom sammus omal jalal looduskaitsjate laagrisse, sest teadis, et teda on seal varem aidatud.

47-aastane isaelevant Tim jooksis omal jalal Amboseli rahvuspargi looduskaitsjate juurde, kõrvast turritamas välja nool ning otsaesisel verine haav.

Vaid kaks aastat varem oli samale elevandile lastud selga oda. Nüüd tuli talle aga uuesti abi osutada.

Rahvuspargis laagris olnud inimesed olid üllatunud, kui elevant tagasi tuli, aga seekord oli põhjuseks teine vigastus. Üks elevanti aidanutest, David Bates ütles Daily Nationile, et kui ta oli olnud parajasti pühvleid kokku lugemas, tuli tema juurde üks valvur ja sõnas, et üks kaitsealustest elevantidest tuleb kiiresti laagri poole. "See oli Tim. Mul oli hea meel teda näha. Aga kui ta lähemale tuli, saime aru, et midagi on temaga valesti. Tema peast turristas välja nool ja tema otsaesisel on suur veritsev haav, mis paistis olevat saadud kivihoobist." Bates lisas, et elevanti võisid rünnata kohalikud farmerid.

Looduskaitsjad olid sunnitud öö läbi elevanti jälgima ja teda mitte silmist laskma, sest veterinaar sai tulla alles järgmisel hommikul. Tim uinutati ja oda eemaldati. Õnneks paranes Tim kiiresti.

Seotud lood: