Tšehhis sündinud Pootsmani kutsikad said endale armsad nimed

 (2)
Tšehhis sündinud Pootsmani kutsikad said endale armsad nimed
Foto: kuvatõmmis / Youtube

Laupäeval ristiti Tšehhis Zlín-Lešná loomaaias amuuri tiiger Pootsmani kolm kutsikat. Tseremoonia käigus valiti kutsikatele ka nimed.

Kutsikate ristiisaks sai populaarne Tšehhi filminäitleja ja teatridirektor Miroslav Krobot, kes valis kutsikatele ka nimed. Kaaluti küll üht, küll teist varianti, kuid lõpuks valiti tüdrukutele Samba ja Uma ning poisi nimeks sai Nana. Poisi nime valis välja Kroboti naine.

“Me saime teada, et kutsikad võivad tulevikus ka kuhugi mujale elama minna, mistõttu otsisime nimesid, mis oleksid ka teistes keeltes lihtsasti hääldatavad ja arusaadavad," selgitasid nad nimede valikut. Abielupaar oli Zlín-Lešná loomaaiast vaimustuses. "Ma olen hämmingus, see on ilusaim loomaaed, mida ma külastanud olen," tõdes Kroboti abikaasa Hana Doulová.

Tiigrikutsikate eest kantakse loomaaias hästi hoolt. Kutsikate ema Tanya ja Tallinna loomaaiast pärit Pootsman on hetkel Euroopa loomaaedade geneetiliselt olulisim tiigripaar, sest mõlema looma vanemad on pärit loodusest. Mitmed loomaaiad tunnevad kutsikate vastu juba praegu väga suurt huvi, kuid millistesse loomaaedadesse nad lõpuks lähevad, ei ole veel teada.

Zlín-Lešná loomaaia direktor Roman Horský loodab, et vähemalt üks tiigrikutsikutest jääb Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda.

LOE VEEL | Kas ja millal Pootsman Tallinna loomaaeda tagasi tuleb?

Allikas: zlinsky.denik.cz