ÜRITUS | Isadepäeval toimub loomaaias suur kakupäev


ÜRITUS | Isadepäeval toimub loomaaias suur kakupäev
Foto: Maaja Kitsing

Isadepäeval, 11. novembril kutsub Tallinna Loomaaed koos Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga kõiki huvilisi peredega kakupäevale. Päeva raames toimub kakuteemaline ekskursioon ja kakkude avalik toitmine ning meisterdamise töötuba. Kohtumistest kakkudega kõneleb ja näitab pilte rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf Remo Savisaar.

Loomaaia giidid viivad kullimäel läbi lühiekskursiooni, kus tutvustatakse kõiki loomaaia kakulisi. Tähelepanu keskmes on Eestis haruldane talikülaline ja III kaitsekategooriasse kuuluv liik – lumekakk. Saab jälgida kakkude toitmist ja küsida kakuteemalisi küsimusi. Keskkonnahariduskeskuse fuajees on avatud kakkude meisterdamise töötuba ja kohvik.

Remo Savisaar on looduses kakulisi pildistanud juba 13 aastat. Kakupäeval kõneleb Remo fotode saatel seitsmest kakuliigist, kelle tegemisi ta põhjalikult jälginud on. Räägib ka sellest, milline on olnud (eel)töö kakkude pildistamisel ja mis jääb kaadri taha ning jagab nõuandeid, kuidas, millal ja kus võiks looduses mõnd kakulist kohata.

Kakupäeva kava:

  • 13:00-14:00 toimub lühiekskursioon (eesti ja vene keeles), mis algab kullimäelt ja ekskursioonil osalemine on loomaaia piletihinna sees. Kullimäel toimub ka kakkude söötmine koos kommentaaridega
  • 14:30-16:00 toimuvad keskkonnahariduskeskuse saalis „Kohtumised kakkudega“, mille viib läbi loodusfotograaf Remo Savisaar, fuajees toimub ka meisterdamise töötuba
Seotud lood:

Ekskursioonile minejatel tasub riietuda soojalt ja ilmale vastavalt. Eelnev registreerimine pole vajalik.

Info ürituse kohta loomaaia kodulehel ja Facebookis.