ÜRITUS | Tallinna loomaaias räägitakse Teadlaste Ööl loomade heaolust


ÜRITUS | Tallinna loomaaias räägitakse Teadlaste Ööl loomade heaolust
Pixabay

Täna õhtul toimub loomaaias Teadlaste Öö festivali raames mitmeid huvitavaid üritusi. Loomaaia keskkonnahariduskeskuse teaduskohvikus kõneldakse loomade heaolust ja elukeskkonna rikastamise olulisusest, treenimisest ja käitumisuuringutest loomaaedades ning geneetilistest uuringutest liigikaitses.

Teadlaste Ööst osavõtt on piletiga 5€ (täiskasvanu) või 3€ (õpilane, üliõpilane, pensionär). Pileti saab osta läänevärava iseteeninduskassast (tasumine kaardiga). Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine loomaaia kodulehel.

Kava:

18:00–19:30 Õhtune retk loomaaias giidide juhendamisel algusega lääneväravast (Ehitajate tee 150) – kohtade arv on täis.

19:45–21:15 Teaduskohviku ettekanded keskkonnahariduskeskuse auditooriumis (Ehitajate tee 150).

• 19:45–20:15 „Teadmistepõhine loomade treenimine – abiks loomaaialoomade hooldamisel, liigikaitse tegevustes ja teadusuuringute läbiviimisel“ (Lea Tummeleht)
• 20:15–20:45 „Iseloomuga loomad ehk käitumisuuringud loomaaedades” (Kristel Nemvalts)
• 20:45–21:15 „Geneetilised uuringud liigikaitses” (Grete Nummert)

Õhtu jooksul on igaühel võimalus anda oma panus ohustatud liikide toetuseks soetades Tallinna Loomaaia ja SA Lutreola koostöös valminud heategevuslikke tooteid. Üritus kuulub Teadlaste Öö Festival 2019 programmi.