ÜRITUS | Tallinnas on tulemas suurejooneline Euroopa väikeloomaarstide aastakongress


ÜRITUS | Tallinnas on tulemas suurejooneline Euroopa väikeloomaarstide aastakongress
Shutterstock

13.-16. juunil koguneb Tallinnasse 1200 väikeloomaarsti, et võtta osa iga-aastasest üle-Euroopalisest väikeloomaarstide kongressist “24. FECAVA Eurocongress”. Kultuurikatlas toimuval kongressil kaetakse erinevaid veterinaaria-alaseid teemasid.

Erilise tähelepanu all on lemmikloomade käitumisega seotud sessioon. Neli päeva vältava kongressi raames toimub 4 töötuba ning 16 erialasessiooni. Lisaks põhiprogrammile on tulemas ka väga sisutihe päev loomaarstide abilistele. Osalejaid on üritusele oodata 1200, kokku 40 riigist üle maailma.

Ürituse Eestipoolne eestvedaja on Eesti Väikeloomaarstide Selts, keda FECAVA keskorganisatsiooni juures esindab Seltsi president Ingrid Hang. Euroopas roteeruva kongressi korraldusõigus on Eestile antud tänu Eesti aktiivsele liikmestaatusele FECAVA juures mitme aasta vältel. FECAVA on Euroopa väikeloomaarstide kohalikke assotsiatsioone koondav föderatsioon, kelle korraldatava kongressi eesmärgiks on jagada omavahel uusi erialaseid teadmisi ning arendada veterinaaria valdkonda läbi erinevate FECAVA töörühmade, et arutleda kogu maailmas aktuaalsetel teemadel, näiteks vastustundlik lemmikloomade aretamine, antibiootikumide kasutamine veterinaarias ja lemmikloomade kiibistamine/registreerimine.

“FECAVA Eurocongressi toimumine Eestis annab hea võimaluse näidata Eesti veterinaarmeditsiini kõrget taset ja kohalike spetsialistide professionaalsust,” leiab Ingrid Hang. Samuti on see hea võimalus Eestit ulatuslikumalt tutvustada. Läbi erinevate meediakajastuste ja infovahetuse jõuab Tallinnas toimuv ligi 100 000 väikeloomaarstini üle maailma.

Seotud lood:

Kongressi raames toimub ka loomaarstide ühislaulmine. See leiab aset Tallinna Linnahalli treppidel 15. juunil kell 8:30. Üldlevinud “Sepapoiste” viisile on loodud laulusõnad, mis käsitlevad lemmikloomade kiibistamise ja registreerimise tähtsust. Ingrid Hang arvab, et “loomaarstid saavad palju teha, et rõhutada loomade kiibistamise tähtsust ja olulisust, ühislaulmine aitab sellele palju kaasa”. Samuti toimub 15. juunil Eesti toodete minimess, kus kongressil osalejad saavad endale erinevaid Eesti tooteid kaasa osta.

Kongressi ametlik avamine leiab aset Kultuurikatlas neljapäeval, 14. juunil kell 18:15. Kongressi avab Eesti Väikeloomaarstide Seltsi president Ingrid Hang koos FECAVA presidendi Wolfgang Dohne-ga.