Uskumatu rumalus: Hiina valitsus soovitab koroonaviiruse raviks karusappi!

 (38)
Karu
KaruFoto: Ingmar Muusikus

Hoolimata teaduslikust konsensusest, mille kohaselt on koroonaviiruse pandeemia alguse saanud just metsloomadega kauplemisest, promob Hiina valitsus ravimeetodit, mis sisaldab vangistuses peetavatelt karudelt välja tõmmatud sapivedelikku.

MTÜ Loomus avaldab oma Facebooki kontol pahameelt järjekordse julmuse ja rumaluse üle, millega hiinlased hakkama on saanud.

Veidi vähem kui kuu pärast metsloomadega kauplemise keeldu on Hiina valitsus tulnud välja uue nõuga: COVID-19 viiruse vastu aitab Tan Re Qingi nime all tuntud rahvameditsiini ravim, mis muuhulgas sisaldab ka karusappi. Just selline soovitus on kirjas Hiina Rahvusliku Tervisekomisjoni 4. märtsil välja antud nimekirjas.

Nii must- kui pruunkarude sapist saadava sekreedi baasil valmistatavat imerohtu on Hiinas valmistatud juba 8. sajandist alates. Sekreet sisaldab suures koguses ursodeoxycholid-hapet, millega on ravitud ka maksahaigusi, bronhiiti ja ülemiste hingamisteede vaevusi.

1989. aastal Hiinas välja antud metsloomaseadus käsitleb metsloomi kui vahendit inimeste hüvanguks. Ekstrakti tootmiseks peetakse Hiinas, Lõuna-Koreas, Vietnamis, Laoses ja Myanmaris spetsiaalseid karufarme, kus võib kinni olla arvatavalt umbes 12 000 karu.