Vahva VIDEO | Rebasekutsikatest on kasvanud toredad mürgeldajad


Vahva VIDEO | Rebasekutsikatest on kasvanud toredad mürgeldajad
Kuvatõmmis videost

Kevadel Saaremaalt mandrile toodud rebasekutsikad on suvega kõvasti kasvanud ja parajateks mürajateks muutunud. September ei ole aga enam mägede taga ja varsti saabub kaua oodatud vabadus ehk nad lastakse puurist päris loodusesse.

Maikuus leiti Saaremaalt orvuks jäänud rebasekutsikad, kes toodi mandrile kasvama ja kosuma. Rebaseema oli valinud uru asukoha maanteele väga lähedale ning just teelt ta auto alla jäänuna leitigi. Õnnetud kutsikad läksid lõpuks aga inimeste juurest abi otsima ja nii said nad hea hoole alla ning on suve jooksul kõvasti kosunud.

Rebasekutsikad viidi kosuma Metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuhi Virge Võsujala juurde, kus neile suve alguses annetajate toel ja talguliste abiga ka turvaline õuepuur ehitati. See on vajalik, et kutsikad puutuksid inimestega vähem kokku ning nad harjuksid looduse helide ja õues olemisega, et sügisest juba päris iseseisvalt metsas hakkama saada. Nagu videostki näha võib, meeldib neile väga oma puuris ringi joosta ja mürada.

Et Metsloomaühing saaks ka edaspidi anda loomadele ja lindudele võimaluse turvaliselt kasvada ja kosuda, saab igaüks oma panuse anda.

Helistades telefonil
9009933 - annetad 5 €
9009955 - annetad 25 €
Kindlasti tasub ära kuulata kogu jutt, sest muidu annetust ei toimu.

Annetuse saab teha ka pangakontole: Eesti Metsloomaühing MTÜ EE952200221067573100.