VAJALIK RAHASÜST: Õnnestunud heategevusoksjon tõi loomakaitsjate kaukasse märkimisväärse summa


VAJALIK RAHASÜST: Õnnestunud heategevusoksjon tõi loomakaitsjate kaukasse märkimisväärse summa
Hoolitsetud ja armastatud lemmikloom oskab olla tänulik.Wikimedia Commons

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) korraldas eelmise aasta lõpus oma Facebooki seinal heategevusliku jõuluoksjoni, millega kogunes loomade aitamiseks 1000 eurot.

Kokku panustati müügis olevatele esemetele 209 korda ning kõige kallimalt müüdi maha Indrek Galetini foto kollektsioonist pealkirjaga “Undefined Perfection”.

ELSi juhatuse liige Kaisa Kaljurand lubas, et oksjonilt laekunud raha kasutatakse paljudel õilsatel eesmärkidel.

Kogutud raha kulub nii hättasattunud loomade toiduabile kui ka neile muu eluks vajaliku hankimisele. Samuti on plaanis raha kasutada vigastatud, väärkoheldud ja hulkuvate loomade transpordi eest maksmiseks.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missioon on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

2004. aasta suvest on ELS maailma ühe maailma suurima loomakaitseorganisatsiooni, Suurbritannias asuva Loomade Julma Kohtlemise Ennetamise Kuningliku Seltsi (RSPCA) liige. Alates 2005. a suvest on ELS ka Suurbritannias tegutseva rahvusvahelise loomakaitseorganisatsiooni World Society for the Protection of Animals (WSPA) liige.