Valgamaa bussipeatusest leiti hüljatud kutsikad koos õõvastava kirjaga

 (4)
Valgamaa bussipeatusest leiti hüljatud kutsikad koos õõvastava kirjaga
Kuvatõmmis / Valga koduta loomade varjupaik

Valga loomade varjupaik avaldas oma Facebooki lehel uudise Tõrva linna lähedalt leitud hüljatud kutsikate kohta. Kaks kutsikat olid õõvastava sõnumiga lageda taeva alla saatuse hoolde jäetud.

Eile lõunal leiti Tõrva linna lähedalt Valga-Tõrva maantee äärest Roobe bussipeatusest pappkast koos hüljatud koerakutsikatega. Kasti leidsid koolist tulnud lapsed. Üks koerakutsikatest oli kastist välja pääsenud ja jooksis maantee ääres vabalt ringi, teine oli leidmise hetkel õnneks veel kastis.

Valga koduta loomade varjupaik / Facebook

Teate peale kohale sõitnud varjupaiga töötajale avanes õõvastav vaatepilt. Bussipeatuses seisis suur pappkast koos õnnetute ja niutsuvate kutsikatega. Kasti peale oli kirjutatud "tasuta! Naudi rohelist".

Ühe kutsika peas oli ravimata hammustushaav. Lisaks loomadele oli varjupaiga sõnul pappkasti pandud ka kolm tomatit, suitsukana, sardelle, saiaviile ja sigaretikonisid. Loomad olid jäetud eluohtlikkusse olukorda.

Valga koduta loomade varjupaik / Facebook

Valga varjupaik palub kõiki, kel on kutsikate või omaniku kohta infot, sellest varjupaiga telefonil (5299880) või meiliaadressil (valga@varjupaik.ee) teada anda.