Vali aasta kõige loomasõbralikum ja -vaenulikum tegu!


Karjaküla karusnahafarm
Karjaküla karusnahafarmFoto: Rauno Volmar

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kuulutab 19. aastat järjest avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi. Kõik on kutsutud andma oma hääle oktoobrikuu jooksul.

„Loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimisega püüame juhtida inimeste tähelepanu loomadega seotud juhtumitele ja nende tagajärgedele. Tunnustame neid, kes on loomi hädas märganud ja andnud oma panuse nende aitamiseks. Kõige loomavaenulikuma teo valimisega soovime tähelepanu tõmmata ühiskonnas olevatele probleemidele,” kommenteerib ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.

Eestis aset leidnud kõige eeskujulikumast ja kõige enam taunitavast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud tegudest valis ELSi meeskond välja kummaski kategoorias kolm tegu. Need on pandud üles ka avalikule hääletusele.

Kõige loomasõbralikuma teo kandidaadid

  • Noormehed päästsid Sindi jõe jääst läbi vajunud hundi.
  • Jaekettide (Rimi, Maxima, Stockmann, Prisma) puurikanade munade müügist loobumine 2026. aastaks.
  • Eesti Metsloomaühingu ennastunustav metsloomade abistamine ja päästmine.

Kõige loomavaenulikuma teo kandidaadid

  • Riigikogu lükkas karusloomafarmide keelustamist käsitleva eelnõu tagasi.
  • Prangli saarel tulistas purjus mees koera.
  • Dava Foodsis kanade õhupüssiga tapmine.
Seotud lood:


Kolme valitud loomasõbraliku teo sekka ei pääsenud Anija valla kasside kiipimine ja steriliseerimine ning Venemaa karu Proša kinnipüüdmine ja loomaaeda toimetamine, et karu kodumaale tagasi transportida. Avalikule hääletamisele ei pääsenud loomavaenulikest tegudest: raierahu rikkumine, selfi pildistajate ja teadmatute inimeste tõttu viigripoja loodusest eraldamine ja Aegviidu karu mahalaskmine.

Oma hääle saab anda loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo kandidaatidele oktoobrikuu jooksul Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel. Novembris kuulutatakse välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.

Hääletada saab siin!