Varjupaikade MTÜ on sünnipäevalaps: 9 üllatavat fakti meie varjupaikade kohta

 (1)
Tallinna loomade varjupaiga 2. sünnipäev
Tallinna loomade varjupaiga 2. sünnipäevFoto: Kiur Kaasik

Varjupaikade MTÜ tähistab täna oma sünnipäeva! 2007. aastal 21. veebruaril alustas Varjupaikade MTÜ oma tegevust. Nüüdseks on juba 12 aastat kogemust selja taga ja täna on kõik seitse loomade varjupaika pisut pidulikumas kuues!

  • Üle Eesti on Varjupaikade MTÜ-l kokku seitse varjupaika: Tallinn, Läänemaa, Virumaa, Pärnu, Viljandi, Võru ja Valga.
  • Kõige esimene varjupaik oli Pärnus. Täna on seal kodu ootel vaid 18 kassi ja 3 koera. Üleüldse on mitu korda juhtunud seda, et Pärnu varjupaik saab koertest täiesti tühjaks.
  • Seitsme varjupaiga peale on hetkel kodu otsimas kokku 495 looma. "See on tegelikult vaikse perioodi number. Kohe kui kevad käes on, tõusevad hüppeliselt ka meie numbrid, sest siis algab kassipoja hooaeg," sõnab Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Valgas söödi tänase sünnipäeva puhul ka torti. Foto: Varjupaikade MTÜ
Seotud lood:

  • Kõige uuem Varjupaikade MTÜ poolt hallatav varjupaik on Tallinna loomade varjupaik ja seal on hetkel kodu ootamas 199 kassi, 32 koera ja üks küülik.
  • Üle seitsme varjupaiga töötab hetkel 49 töötajat ja abis on sadakond vabatahtlikku. Igal varjupaigal on ka mõni "kuldvabatahtlik", kes on seal algusaegadest peale vaikselt ja kindlalt abis käinud.

12 aasta jooksul on uude koju saadetud üle 11 500 looma. Keskmiselt kulub loomal uue kodu leidmiseks 90 päeva.

  • Igal aastal võtab Varjupaikade MTÜ vastu kokku umbes 30 000 telefonikõnet, tegeb 4000 väljakutsega ja sõidab läbi 130 000 kilomeetrit.
  • On loomi, kes saavad omale kodu juba esimestel võimalikel minutitel, kuid on ka neid, kes ootavad seda kaua. "Rekoriomanikuks on arvatavasti eelmisel kuul Võru varjupaigast koju läinud kass Karri, kes ootas oma kodu lausa 9 aastat!" sõnab Priks.

Ka kassidel on pidu. Pildil on Viljandi varjupaiga kassid. Foto: Varjupaikade MTÜ

  • Eelmisel aastal koju läinud loomad veetsid varjupaikades kokkuliidetuna 137 649 päeva (ehk 377 aastat) ja sellest vaid 20 636 eest tasusid kohalikud omavalitsused. Kõik ülejäänud päevad veetsid loomad varjupaikades tänu annetajate toetusele!

Delfi Lemmikloomaportaal soovib Varjupaikade MTÜ-le palju õnne ja jõudu ning jaksu ka edaspidiseks, et meie loomad ikka hoitud oleksid! Sünnipäevalast saad omalt poolt õnnitleda 5 euroga Varjupaikade MTÜ annetustelefonil 900 7000.