VIDEO | Häädemeestelt päästetud mägrale ei antud palju elulootust, kuid see tegelane üllatas kõiki

 (3)
Loomade Kiirabi Kliiniku hoole all viibinud mäger on paranemas!
VIDEO | Häädemeestelt päästetud mägrale ei antud palju elulootust, kuid see tegelane üllatas kõiki
Foto: Katrin Idla

Eesti Metsloomaühingu hoole alla jõudis möödunud pühapäeva õhtul Häädemeeste kandist leitud noor mäger. Hädises seisundis ja kummaliselt käitunud mäger transporditi Tallinna Loomade Kiirabi kliinikusse, kus teda arstide hoole all mitu päeva hoiti. Vaata, kuidas tal täna läheb.

Häädemeeste lähedalt leitud loom oli valudes ja käitus kummaliselt. Ta oli rahutu ja tiirutas ühe koha peal, mistõttu järeldasid leidjad, et loom on viga saanud. Esmase välise vaatluse käigus oli aga keeruline midagi öelda, sest haava ega verd ei olnud näha. Kuna lähedal asus maantee, on võimalik, et mäger sai autolt löögi.

LOE EDASI: Häädemeeste lähistelt leitud mäger on loomaarstide hoole all

Seotud lood:

Kliinikusse jõudnud emase mägra seisund stabiliseeriti ja loom pandi tilguti alla. Tema seisund ei olnud kiita ja loomake veetis arstide valvsa hoole all kaks päeva, mille jooksul ei võtnud ta kordagi jalgu alla. Loomakest sundtoideti ja arstid diagnoosisid tal kerge ühepoolse halvatuse.

Veterinaarid tõdesid, et looma taastumine on küll võimalik, kuid üldjuhul sellises seisundis olevad metsloomad eutaneeritakse, sest taastumisvõimalus on umbkaudu vaid 10%. Eesti Metsloomaühing otsustas siiski mägrale võimaluse anda ja kogu see vaev tasus ära, sest looma paranemismärgid on silmnähtavad.

Mäger on viidud hoiukodusse, kus ta saab hetkel antibiootikumiravi, valuravi ja füsioteraapiat. Vaid tund aega tagasi tõusis mäger esimest korda iseseisvalt jalgadele ja tegi mõned sammud!. Mäger on hakanud tasapisi ka lusika pealt sööma ja looma isu on tagasi tulnud.