VIDEO | Kaitseväe õppuse Kevadtorm tõttu hülgas ehmunud põder oma vasikad: emata jäänud vasikate eest hoolitsevad vabatahtlikud

 (8)
VIDEO | Kaitseväe õppuse Kevadtorm tõttu hülgas ehmunud põder oma vasikad: emata jäänud vasikate eest hoolitsevad vabatahtlikud
Foto: Kuvatõmmis

Ida-Virumaal vabatahtlike poolt juhitud varjupaik MTÜ Ayuda hoolitseb nüüd kahe noore põdravasika eest. Orvuks jäänud vasikad on vaid umbes 5 päeva vanused.

Kaks põdravasikat toodi Päite loomaparki eile, sest ema oli nende juurest minema jooksnud. Kohtla-Nõmmel toimuv kaitseväe õppus Kevadtorm võis põdraema hirmutada, mille tagajärel ta oma vasikad hülgas. Vaid 5-päevased vasikad omapäi aga hakkama ei saa ja nii toimetati nad loomapargi hoole alla.

Päite loomapark kirjutab oma Facebooki-lehel, et Keskkonnaamet tahtis vasikad juba magama panna, kuid õnneks oli Elistvere loomapark nõus nad oma hoole alla võtma. Nad peavad sinna minema, sest Päite loomapark ei tohi metsloomi pidada, kuid kuna nad on veel väga noored, lastakse vasikatel Päite loomapargis pisut kasvada ja kosuda. Seejärel sõidavad nad Elistveresse.

Vasikatel läheb hästi. Nad muutuvad aina tugevamaks ja joovad juba kitsepiima. "Varsti ehitame nende jaoks ka suure aediku," kirjutab Päite loomapark Facebookis.

Kui sul on võimalik Päite loomapargi tegevust toetada ja vasikaid aidata, saad teha omapoolse annetuse MTÜ Ayuda pangakontodele:

Seotud lood:

SEB EE851010220214610221

Swedbank EE452200221056484378

Selgitusse märgi "annetus põdravasikatele".